Kite kurzy

Test Wakepro

7. 08. 2008 | admin | Nezařazené |

Kiteboard Wakepro je šitý na míru pro ty ,kteří mají rádi radikální riding,radikální triky ať už oldschool, nebo wakestyle.Je každopádně vyjímečný a dost se liší od jiných kiteboardů.Dva aspekty ,které ho odlišují od jiných desek se pokusím popsat a vysvětlit .Začnu tvarem(shape).

Tvar

IMG_1576 IMG_1577

 

Shape je hodně obdélníkový vlastně až k patě rovný ,tohle mu dává opravdu velkou stoupavost a jak píše nížě Cvrček ,při wake tricích je dobrá stoupavost nutností.U tohoto kiteboardu je opravdu důležité zvolit velikost ,protože lehčím riderům může větší  Wakepro občas ustřelit pod nohama .Řekl bych tak od 80kg volit velikost 133×40.Lehčí jezdci 128×39.I když je board dost široký vůbec se nemusíte obávat chopu ,který je na většině spotů ,board ho v pohodě zvládá.

Wakepro má tři možnosti nastavení poutek ,vlastně i na prvních inzertech je stance dost široký.V mém případě 185cm 90kg je poslední inzert ideální.

U širšího stance bývá problém ze zakopáváním o chop u tohoto kiteboardu ne,protože je  ohnutý jinak než ostatní boardy.

 

Prohnutí

IMG_1579

IMG_1581

detail na průhlednou ABS

Wakepro je zase až k patám rovný a ohýbat se začína až pod patou.To mu dává vyjímečné vlastnosti ,dovolí široký postoj bez zakopávání o chop.Při dopadech normálně prohnutý board vytvoří vlnu přes kterou se musí board protlačit u Wakepro se vytvoří menší vlna a odjezd z triku je hladší.

U normálně prohnutých boardu je vlastně top(vršek) boardu už nějakým způsobem předepnutý a ten dovolí jen částečný obrácený průhyb(obrácený průhyb je když se tlačí na dno boardu).U širších postojů se vlastně normální board při dopadu narovná kdo má problém s kolenem tak to ucítí.Wakepro má měkčí taily a ty se krásně při dopadu ohnou a dopad je opravdu znatelně příjemnější.

Materiál

Wakepro se vyrábí v carbon verzi i v triax verzi.Zmíním jen carbon verzi.

Carbonová verze je samozřejmě dražší,ale díky carbonu je board lehčí a výrazně lépe tlumí vibrace kdo jel na carbon verzi mi dá za pravdu.Podotýkám že carbon je místo triaxu(sklolaminát) tzn.po celé ploše na top i bottom boardu. Není to jen nějaký pásek,který tam je pouze na zvýšení prodejnosti.

 

Samozřejmě Wakepro za nikoho handlpass neudělá,ale při některých věcech opravdu pomůže.Nejlépe je si ho otestovat a udělat si na něj názor.Pak si můžete říct ten,ale píše pí.....y,anebo že na tom něco je.

Ostatní naše boardy jsou prohnuté úplně běžně,tak mi nepřipadalo nutné se o nich zmiňovat a psát o nich nějaké pseudo testy.

 

Poprosil jsem pár kluků ať už team riderů,nebo ostatních aby mi napsali pár řádků co si o boardu myslí.

Milan(team rider)

Moje výška 180cm-váha 65kg-board Chock-wake pro 129. S tímto boardem si dovolím víc! Můj předchozí board byl 128cm dlouhý a na koncích více zbroušený do špičky než wake pro.První čeho jsem si při první jízdě všiml byla výborná stoupavost, příjemný footpady, skoro žádná stříkající voda od hrany boardu do obličeje, hezký design a dobře viditelná barva v různých vodách. Board je lehoučký, při odrazu radikální. Dopad vzhledem k šířce poměrně měký a příjemně stabilní! Pro mě je to momentálně nejvyspělejší kiteboard, který jsem měl možnost „ojezdit“:-)Milan DC

Cvrček(team rider)

Zdar tak to posílám…de jen o mý pocity, žádný rozumy a nikomu to necpu…takže wake pro:
+perfektně stoupe což vzhledem k tomu, že je to na wake style se mě jeví jako celkem důležitý-nemusíš po každý tlamě křižovat půl dne, abys nepřišel o trenky
+supr timing vzhledem k přesnýmu odrazu z hrany – prostě to zašlápněš a ukaž co umíš
+pro mě asi největší plus, nevím čím to možná prohnutím, ale dopady na prkno ne na tlamu se mě jeví jako k mámě do pěřinky, což oceňuje hlavně moje zrakvený koleno
+i dopady do blindu ustávám lím než na šamšulovi
(myšleno Radical boy)
- moc ne mě nelíbí to véčko na koncích 

Dan

Poslal sms

budu na něj dávat větší finky,každopádně mě sedlo.

IMG_dan 1

to je vidět

  -