Kite kurzy

Lago di croche

6. 06. 2008 | admin | News |

Lago di croce

Pokud řešíte kam na jaře vyrazit na kite za termickým větrem, tohle Italské jezero vás zaručeně uspokojí!

Cesta pro mne z Děčína byla docela dlouhá, do navi zadám Farra ďAlpago a pálím to přes německou dálnici! 970 km se svižně krátí průměrem 100km/h DC-Dresden-Chemnitz-Múnchen-Insbruck-Bressanone-Belluno-Farra ďAlpago.

 DSC02217

Je třeba počítat s Rakouskou dálniční známkou min. 245Kč/10dní a zhruba 20€/jedna cesta poplatky za tunely. Doporučuji si vypočítat cestu tak, aby jste Rakouskem a Itálií projížděli přes den. Alpy jsou opravdovým zážitkem! Na jezeru Croce těmto pohledům neuniknete.

DSC01886

Budete-li mít štěstí jako my na jasné počasí, nejen, že zhruba ve 12h +/- vás ohýbající stromy zdarma upozorní na očekávaný vítr, který kupodivu není poryvový, ale při jízdě prostě nejde neobdivovat zasněžené vrcholky tyčící se do výšky nad 2000m.

Tento spot je spíše vhodný pro kitery, kteří už mají “něco za sebou”, protože vlez do vody není zrovna z nejideálnějších a nejmělčích. “Kurzantů” tam ale bylo požehnaně, místečko si najdou po pravé straně od campu, kde je voda mělčí a svým mácháním tam už nikoho neohrozí. Fouká většinou přímo na břeh, zažil jsem tam za 3dny jak 6m/s tak 13m/s.

DSC01814

Na krátký neoprén ale zapomeňte i když slunce pálí, voda je dost studená, ale dlouhý neopren 5mm bude stačit!

Camp asi není z nejlevnějších, 9€/den za auto, 6€ dosp.osoba 3,50€ dítě, ale sprchy s teplou vodou po celý den a wc máte v ceně. Přespat se dá i na parkovištích z obou stran campu. Doporučuju přímo v campu ochutnat pizzu, zaručeně jste lepší nikde nejedli! Od 12–14h můžete obědvat nějaký těstoviny podle menu. A od 18:30h večeře pizza atd.. mezi touhle dobou funguje nápojový bar (s luxusní kočičkou)psssst!

 DSC_6129

Přímo v kempu je i malé dětské hřiště a po cestě do městečka najdete podobné v příjemném parku. V centru městečka najdete benzinu, bankomat, supermarket, pekárnu a cukrárnu.

DSC01880

Zmrzlina bezkonkurenční! Ceny dost podobný našim cenám, takže tahat haldy jídla se nevyplatí. Příští rok tam určitě vyrazíme znova.

autor:Milan DC

Fotky z 8.5.2008 – 11.5.2008

  -